Ugrás a fő tartalomra

Hallástréning

Sziasztok! 

Ebben a bejegyzésben a Hallástréning nevű fejlesztő szoftvert szeretném bemutatni Nektek. Ez egy hálózatról futtatható program, mely karunk és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös fejlesztése.

Elsősorban hallássérült gyermekek és az őket fejlesztő gyógypedagógusok számára készült. Célja a hallás- és beszédészlelés fejlesztése. Az intenzív hallásnevelésben nyújt segítséget a pedagógusnak, azáltal, hogy a hallássérült gyermek beszűkült hallástartományát hangingerekkel igyekszik mozgósítani. Segíthet továbbá a cochleáris implantáltak rehabilitációjában és habilitációjában is.




A játékos programban egy virtuális lakás különböző helyiségeibe látogathatunk el, továbbá kimehetünk az utcára, a boltba, a nagymamához vagy a zeneterembe. A különböző helyszíneken különféle tárgyak és személyek jelennek meg. Ha rákattintunk valamelyikre, meghallgathatjuk a hangját. Például a telefonra kattintva csörgést, az ajtóra kattintva pedig kopogást hallunk.

A játék során 6 nehézségi fokozaton haladhatunk végig, amit én nagyon hasznosnak tartok a megfelelő gyakorlás és az esetleges kudarcélmények elkerülése érdekében. A könnyebb szinteken a tanulónak egyszerűbb feladatokat ad a program, például meg kell keresnie az összes hangot adó dolgot a képen vagy arra kell kattintania aminek a hangját hallja. A nehezebb szinteken már a tárgyra vonatkozó szövegek hallhatóak, például „Csörög a telefon.” Ezáltal a feladat kicsit összetettebbé válik, mivel azt a tárgyat kell fölismernie amiről éppen szó van.







Képek: saját

Megjegyzések

  1. A poszt jó, de kicsit szellős lett a szerkesztés...gondolom, a wordből másolás miatt.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Segítő eszközök mozgáskorlátozott személyek számára

Sziasztok! Utolsó blogbejegyzésemben szeretnék néhány nagyon hasznos eszközt bemutatni, amelyek megkönnyítik a mozgássérült személyek mindennapi életét. A számítógépek használatát rengeteg eszköz segíti. A fordított egerek használatával a gyermekek érezhetik, és láthatják az egér mozgását, a nagyméretű egerek pedig a súlyosabban mozgáskorlátozott gyermekek számára is lehetővé teszik az irányítást, akár az ujjaikkal, a tenyerükkel, esetleg lábukkal vagy más testrészükkel. Nagy- és kisméretű billentyűzet a normál billentyűzet kiváltására használható. Túlmozgás esetén a nagy billentyűzetet, gyenge izomtónus esetén pedig a kisméretű billentyűzetet javasolják. Könnyen használható, hiszen a betűk az alapba kissé be vannak süllyesztve, így nem csúszhat le a gyermek ujja a betűkről. A fej- és szemegér egy képfeldolgozó szoftver, amely a felhasználó arcának mozgását figyeli, a számítógéphez csatlakoztatott web-kamerán keresztül. A szemegér kurzusokká alakítja át a szem mo...

okosóra

Halihó! Gondolom mind hallottatok már az okosóráról, hiszen már 2013-óta piacra került. Én nem igazán mozgok otthonosan a "kütyük" világában, de tavaly a húgom mesélt róla, hogy az egyik osztálytársának van, így felkeltette az érdeklődésem és elkezdtem kutakodni. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Magáról az okosóra történetéről és feltalálásáról, nem szeretnék sok szót ejteni, hiszen még a wikipédián is van szócikk róla. Annak, aki hozzám hasonlóan nem jártas ebben a témában annyit írnék, hogy ez egy számítógépesített karóra, ami az idő mutatásán kívül számos funkcióval rendelkezik. Sokukon működnek okostelefon-alkalmazások, némelyiknek mobil operációs rendszere is van és akár zene- vagy videofájl lejátszására is képesek, bluetooth headset használatával. Emellett egyes modellek képesek még hívást fogadni-és kezdeményezni is. Ma pedig már más célokra is használják ezt a szerkezetet. Például az egészségügyben, most májusban találta fel dr. Balogh Csaba és tudó...