Ugrás a fő tartalomra

Mi vár az Alfa generációra? – Avagy digitális kisbabák a munkaerőpiacon

Sziasztok!

Ebben a bejegyzésben egy cikket szeretnék bemutatni, melyet a Mindset pszichológiai szaklap weboldalán olvastam. A lap célja, hogy közelebb hozza a pszichológiát az emberekhez, így közérthető stílusban dolgoz fel nagyon érdekes témákat. Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki eddig még nem találkozott vele.

A hozott cikk a még gyermek Alfa generációról szól, melynek képviselői már most szoros kapcsolatban állnak a digitális eszközökkel. Annak járhatunk utána, hogy mindez hogyan befolyásolja fejlődésüket és személyiségüket, valamint ők felnőttként hogyan alakítják majd át a munkaerőpiacot. A cikk témája szerintem nagyon érdekes és remekül összefoglalja a technológia kisgyermekekre gyakorolt hatásait. Az írás objektív stílusának köszönhetően mindenkinek lehetősége van szabadon eldönteni, hogy az említett jelenség kibontakozását mennyire tartja pozitívnak vagy negatívnak. A folyamat végkimenetelét még homály fedi, így a kutatók is leginkább jóslásokba bocsátkoznak ezzel kapcsolatban.

Mi vár az Alfa generációra? – Avagy digitális kisbabák a munkaerőpiacon 

Ami bennem megfogalmazódott a cikk olvasása közben, hogy - bár sokak számára szokatlan lehet-, nem kell hajmeresztő dologként kezelnünk, hogy a gyermekek korán megismerkednek a technológiai eszközökkel. Hiszen legtöbb esetben szerves részét képezik az életünknek és rengeteget köszönhetünk a modern fejlesztéseknek. Viszont nélkülözhetetlennek tartom, hogy a kicsiket minél hamarabb elkezdjük tudatosságra nevelni. Fontos időben és térben határokat szabni az elektronikus eszközök használatának. Emellett a gyermeket körülvevő felnőttek közös felelőssége megmutatni, hogyan lehetséges kiaknázni azokat a csodás lehetőségeket, amiket ezek a szerkezetek rejtenek. Ha ezt megfelelő odafigyeléssel teszik, akkor a gyermek egész életében profitálhat ebből. Ellenkező esetben, ha felelőtlenül, a „legalább addig is csendben van” elv alapján adnak a kezükbe mobileszközöket, könnyen káros folyamatok elindítói lehetnek. A kicsik könnyen nem nekik szánt tartalmakra bukkanhatnak, illetve később építő jellegű helyett időrabló tevékenységekbe merülhetnek.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Segítő eszközök mozgáskorlátozott személyek számára

Sziasztok! Utolsó blogbejegyzésemben szeretnék néhány nagyon hasznos eszközt bemutatni, amelyek megkönnyítik a mozgássérült személyek mindennapi életét. A számítógépek használatát rengeteg eszköz segíti. A fordított egerek használatával a gyermekek érezhetik, és láthatják az egér mozgását, a nagyméretű egerek pedig a súlyosabban mozgáskorlátozott gyermekek számára is lehetővé teszik az irányítást, akár az ujjaikkal, a tenyerükkel, esetleg lábukkal vagy más testrészükkel. Nagy- és kisméretű billentyűzet a normál billentyűzet kiváltására használható. Túlmozgás esetén a nagy billentyűzetet, gyenge izomtónus esetén pedig a kisméretű billentyűzetet javasolják. Könnyen használható, hiszen a betűk az alapba kissé be vannak süllyesztve, így nem csúszhat le a gyermek ujja a betűkről. A fej- és szemegér egy képfeldolgozó szoftver, amely a felhasználó arcának mozgását figyeli, a számítógéphez csatlakoztatott web-kamerán keresztül. A szemegér kurzusokká alakítja át a szem mo...

okosóra

Halihó! Gondolom mind hallottatok már az okosóráról, hiszen már 2013-óta piacra került. Én nem igazán mozgok otthonosan a "kütyük" világában, de tavaly a húgom mesélt róla, hogy az egyik osztálytársának van, így felkeltette az érdeklődésem és elkezdtem kutakodni. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Magáról az okosóra történetéről és feltalálásáról, nem szeretnék sok szót ejteni, hiszen még a wikipédián is van szócikk róla. Annak, aki hozzám hasonlóan nem jártas ebben a témában annyit írnék, hogy ez egy számítógépesített karóra, ami az idő mutatásán kívül számos funkcióval rendelkezik. Sokukon működnek okostelefon-alkalmazások, némelyiknek mobil operációs rendszere is van és akár zene- vagy videofájl lejátszására is képesek, bluetooth headset használatával. Emellett egyes modellek képesek még hívást fogadni-és kezdeményezni is. Ma pedig már más célokra is használják ezt a szerkezetet. Például az egészségügyben, most májusban találta fel dr. Balogh Csaba és tudó...