Ugrás a fő tartalomra

NikiAgenda

Korábbi bejegyzéseim egyikében már említést tettem a NikiTalk nevű alkalmazásról, mely autizmussal élő gyermekek és felnőttek kommunikációját segíti. A Niki termékcsalád mára már több programmal rendelkezik, melyek különböző funkciókat látnak el. Ezek a NikiAgenda, NikiTalk, NikiTime és a Niki Story. Közülük ezúttal a NikiAgenda nevűt emelném ki.

A Niki Agenda használatát tekintve kompatibilis android eszközzel, illetve iPad és iPhone készülékeken is alkalmazható. Az applikáció célcsoportját olyan gyerekek és felnőttek alkotják, akiknek vizuális támogatásra van szükségük napjaik megszervezéséhez. A fejlesztő ajánlja autizmus, ADHD, tanulási zavarok, diszlexia, valamint nyelvi zavarok esetén is.



A programban elkészített napirend több nézetben is megjeleníthető. Az egész nap tevékenységei láthatóak a heti nézetben, amiben a hét napjai egymás melletti oszlopokban felsorolva helyezkednek el. Minden nap más színnel jelölhető és a napok kerete is ugyanígy választható színű. Az aktuális nap világosan kiemelt, a többi pedig elhalványul körülötte. 
A képernyőn baloldalt három ikon jelzi a napszakokat: a reggelt, délutánt és az estét. Ezekre kattintva az adott napszak teendői, tevékenységei láthatóak csak. Ebben a nézetben is lehet lapozni a napok között egy felső nyíllal, mellyel a következő napi tevékenységek is megtekinthetőek.

Az egész tartalom színes, de nem túlzsúfolt ingerekkel. Az app szerkesztése tehát egyszerű és felhasználóbarát. Ha hosszabban érint a szerkesztő egy lakat ikont, felugrik a címsor a beállításokkal. Itt új tevékenység hozzáadása a + gombbal történik. Rögtön megjelenik az új tevékenység kerete, melyben a címsorra kattintva beírható a tevékenység neve, a kép helyére kattintva pedig felugrik a képtár, melyből lehet képet választani. A képi kiegészítést tekintve az applikáció rendelkezik egy alap képtárral, emellett saját fotók, képek is beemelhetőek az eszközről, arra viszont nincs lehetőség, hogy a programon belül fotót készítsünk. 
Azt, hogy éppen melyik tevékenységnél tart a használó személy, a tevékenységek mellett nyíl jelzi; az elkészült, befejezett tevékenységek mellett pedig pipa van. Emellett lehetőség van egy piros X segítségével a cselekvés elmaradását is jelölni. Az időtartam jelzése céljából időjelző is beállítható azon tevékenységek mellé, ahol erre szükség van (csak az ikon jelzi, valódi óra nincs az appban).



Forrás:

http://www.nikitalk.com/Agenda.aspx

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Segítő eszközök mozgáskorlátozott személyek számára

Sziasztok! Utolsó blogbejegyzésemben szeretnék néhány nagyon hasznos eszközt bemutatni, amelyek megkönnyítik a mozgássérült személyek mindennapi életét. A számítógépek használatát rengeteg eszköz segíti. A fordított egerek használatával a gyermekek érezhetik, és láthatják az egér mozgását, a nagyméretű egerek pedig a súlyosabban mozgáskorlátozott gyermekek számára is lehetővé teszik az irányítást, akár az ujjaikkal, a tenyerükkel, esetleg lábukkal vagy más testrészükkel. Nagy- és kisméretű billentyűzet a normál billentyűzet kiváltására használható. Túlmozgás esetén a nagy billentyűzetet, gyenge izomtónus esetén pedig a kisméretű billentyűzetet javasolják. Könnyen használható, hiszen a betűk az alapba kissé be vannak süllyesztve, így nem csúszhat le a gyermek ujja a betűkről. A fej- és szemegér egy képfeldolgozó szoftver, amely a felhasználó arcának mozgását figyeli, a számítógéphez csatlakoztatott web-kamerán keresztül. A szemegér kurzusokká alakítja át a szem mo...

okosóra

Halihó! Gondolom mind hallottatok már az okosóráról, hiszen már 2013-óta piacra került. Én nem igazán mozgok otthonosan a "kütyük" világában, de tavaly a húgom mesélt róla, hogy az egyik osztálytársának van, így felkeltette az érdeklődésem és elkezdtem kutakodni. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Magáról az okosóra történetéről és feltalálásáról, nem szeretnék sok szót ejteni, hiszen még a wikipédián is van szócikk róla. Annak, aki hozzám hasonlóan nem jártas ebben a témában annyit írnék, hogy ez egy számítógépesített karóra, ami az idő mutatásán kívül számos funkcióval rendelkezik. Sokukon működnek okostelefon-alkalmazások, némelyiknek mobil operációs rendszere is van és akár zene- vagy videofájl lejátszására is képesek, bluetooth headset használatával. Emellett egyes modellek képesek még hívást fogadni-és kezdeményezni is. Ma pedig már más célokra is használják ezt a szerkezetet. Például az egészségügyben, most májusban találta fel dr. Balogh Csaba és tudó...