Ugrás a fő tartalomra

Quizlet

Én esküszöm a papírra és a ceruzára. Vagy a golyóstollra, a színes tűfilcre és a pasztell színekben pompázó szövegkiemelőkre. De ezekkel rendezett, saját készítésű tanulást segítő anyagokat készíteni és magunkkal vinni a buszon vagy vonaton, beismerem, időigényes és kényelmetlen.
A mobileszközökkel való tanulás nem csak kényelmesebb lehet, de örömtelibb is, ha valaki jobban szereti a digitális környezetet, az érintőképernyőt, a változatos feladatokat és az interaktivitást. Ezek pedig igen könnyű szeretni, pláne akkor, ha valaki az ezredforduló után született.

Szuper lehetőség erre a Quizlet. Elérhető böngészőből (quizlet.com) és megtalálható a Play Áruházban, ill. az Appstore-ban is. Ezen kívül abban is hasonlít sok más tanulást segítő programhoz, hogy van ingyenes és fizetős változata is; a nyelve nem magyar, de elkészíthetők vele magyar nyelvű anyagok.

Mondom is a lényeget. A regisztrációt követően (e-mail címmel, Facebook vagy Google fiókkal) létrehozhatunk kvízeket. Ehhez meg kell adnunk egy fogalmat és a definícióját, vagy egy jelenséget és egy példát rá, esetleg egy szót magyar nyelven és ugyanazt idegen nyelven - a lényeg, hogy párba állíthatóak legyenek.



Ha elkészült a kvízünk, többféle módon tanulhatunk és gyakorolhatunk, ellenőrizhetjük a tudásunkat. Választhatunk olyan módot, amiben egymás mellett látjuk a párokat, így memorizálni tudjuk őket. Tanulókártyaként is használhatjuk őket, ebben a változatban a definíciót látjuk, majd ha (megtippeltük, mi is az), megérintjük a kártyát, ami megfordul, megmutatva a fogalmat/megoldást. A Match lehetőségnél az összes kártyát egyszerre látjuk és párosítanunk kell őket. Természetesen lehetőség van hagyományos tesztre is. Ezt a program generálja nekünk, a kérdést és a válaszlehetőségeket is abból választja ki, amit a kvíz létrehozásakor megadtunk neki.




A Quizlet nem csak egyéni tanulásra alkalmas. Mások által létrehozott kvízeket is használhatunk (ha azok nyilvánosak vagy hozzáférést kaptunk hozzájuk) és részei lehetünk tanulócsoportoknak is. Így lehetőséget kapnak a tanárok arra, hogy IKT eszközök bevonásával motiválják diákjaikat a tanulásra és gyakorlásra. Ha a pedagógus elkészít néhány kvízt, ami a tanulók rendelkezésére áll, úgy gondolom, nagyobb lelkesedés övezi majd a tanulást, mintha csak a tankönyvekből és füzetekből lehetne, kellene elsajátítani a tudást.

Képek: saját

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Segítő eszközök mozgáskorlátozott személyek számára

Sziasztok! Utolsó blogbejegyzésemben szeretnék néhány nagyon hasznos eszközt bemutatni, amelyek megkönnyítik a mozgássérült személyek mindennapi életét. A számítógépek használatát rengeteg eszköz segíti. A fordított egerek használatával a gyermekek érezhetik, és láthatják az egér mozgását, a nagyméretű egerek pedig a súlyosabban mozgáskorlátozott gyermekek számára is lehetővé teszik az irányítást, akár az ujjaikkal, a tenyerükkel, esetleg lábukkal vagy más testrészükkel. Nagy- és kisméretű billentyűzet a normál billentyűzet kiváltására használható. Túlmozgás esetén a nagy billentyűzetet, gyenge izomtónus esetén pedig a kisméretű billentyűzetet javasolják. Könnyen használható, hiszen a betűk az alapba kissé be vannak süllyesztve, így nem csúszhat le a gyermek ujja a betűkről. A fej- és szemegér egy képfeldolgozó szoftver, amely a felhasználó arcának mozgását figyeli, a számítógéphez csatlakoztatott web-kamerán keresztül. A szemegér kurzusokká alakítja át a szem mo...

okosóra

Halihó! Gondolom mind hallottatok már az okosóráról, hiszen már 2013-óta piacra került. Én nem igazán mozgok otthonosan a "kütyük" világában, de tavaly a húgom mesélt róla, hogy az egyik osztálytársának van, így felkeltette az érdeklődésem és elkezdtem kutakodni. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. Magáról az okosóra történetéről és feltalálásáról, nem szeretnék sok szót ejteni, hiszen még a wikipédián is van szócikk róla. Annak, aki hozzám hasonlóan nem jártas ebben a témában annyit írnék, hogy ez egy számítógépesített karóra, ami az idő mutatásán kívül számos funkcióval rendelkezik. Sokukon működnek okostelefon-alkalmazások, némelyiknek mobil operációs rendszere is van és akár zene- vagy videofájl lejátszására is képesek, bluetooth headset használatával. Emellett egyes modellek képesek még hívást fogadni-és kezdeményezni is. Ma pedig már más célokra is használják ezt a szerkezetet. Például az egészségügyben, most májusban találta fel dr. Balogh Csaba és tudó...